×

Divná Pani LUXURY GALLERY ROOMS

Slovo autora

Byť by som maximálne velebil ega-litargické mnou poznané zákutia môjho búrlivého štiavnického života ťahajúceho sa naprieč svetovým dianím od minulého storočia po dnes, musím prehlásiť, že stále častejšie túžim po samote a kľude. Som prichytený pri pozorovaní vecí a cestovaní v čase. Ľadová sprcha vás bezpochybne vzpruží a dostane späť, ale charakter hotela, jeho neopakovateľný štýl vo Vás zasejú zárodok atmosféry doby. Svojím precitnutím objavíte v sebe možno desperada alebo princa, básnika alebo tyrana. Vlastným prejavom si v duchu spievate zabudnuté texty rokových idolov (mimo dosluchu nepovolaných asi) v nedobytnom bankovom trezore opradeným legendami pozorujúc vulgárne fantázie Egona Schilleho mladého rebelujúceho umelca Jimyho Hendrixa tej doby.
Štýl doby nie je daný formami a zvláštnosťami určitého druhu umenia: každá z jeho umeleckých foriem je len jedným z nekonečných symbolov vnútorného sveta. Štýl je však iba akýmsi vyjadrením celkového životného pocitu určitej doby. Minulosť a spomienky majú mocný vplyv v hlave moderného človeka sa prejavia rôzne trendy a módne vlny minulosti, nech už boli ich nositeľmi rockeri, či romantici, „Stouni, či Depeche Mode, Hendrix, či Begees ako celý život hovorí: „Vlastný štýl je všetko“.

Ivan Celder
(autor a dizajnér jedinečného konceptu Divná Pani Luxury Gallery Rooms)


„Chcete bývať v galérii alebo v hoteli“ ?

.........zostaňte iní!Desať jedinečných a originálnych galérií reprezentuje Divná Pani Luxury Gallery Rooms, v ktorých sa môžete ubytovať a tak zažiť neopakovateľnú atmosféru. Ide o nový a na Slovensku jediný typ galerijného konceptu ubytovania, ktorý sa nachádza v nádhernom meštianskom paláci v absolútnom centre historického mesta Banská Štiavnica v budove, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.
Radi by sme Vám predstavili úplne nový koncept ubytovania na Slovensku, ktoré sa nachádza v srdci Európy, v strede vyhasnutého štiavnického vulkánu, na Modrej planéte.
Každá i izieb galerijného typu je zariadená originálne. Jednotlivé izby reprezentujú umelecké smery, v ktorých sa stretnete s množstvom originálnych umeleckých diel. Vnímajúc ich krásu a jedinečnosť, nie je ničím narušená atmosféra galérie. Chceme aby sa u nás Naši hostia cítili uvoľnene priam „bohémsky“, bez akýchkoľvek rušivých elementov a tak mohli vnímať všetkými zmyslami krásu umenia.
Preto sme sa rozhodli vyhnúť sa akýmkoľvek elektronickým zariadeniam na izbách! Stáročná architektúra, spolu s dobovým, ale i súčasným zariadením v prostredí koncentrovanej histórie pôsobí účinne na zmysly hľadačov zážitkových interiérov.


Check-in: od 14:00 hod. do 21:00 hod.          Check-out: 11:00 hod.


Galeria Art Nouveau

Apartmán
Apartmán (56m²) so samostatným vstupom, predsieňou, prepojený s obývacou izbou, samostatnou spálňou a s čarovným výhľadom priamo do privátnej záhrady, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj pôvodná secesná posteľ s kvalitnými matracmi (140x200cm), vlastná knižnica či ukážka pôvodnej historickej kuchyne s tradičnou pecou. Súčasťou je bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner. Okrem toho ponúkame súkromné parkovisko a VIP vstup do privátnej záhrady s možnosťou súkromných raňajok „Á la carte“ počas letnej sezóny. Inak sú raňajky vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Súkromné raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis. Tichá izba.

Galeria de Paris

Apartmán
Apartmán (71m²) so samostatným vstupom, predsieňou, prepojený s obývacou izbou s balkónom a výhľadom priamo do privátnej záhrady, samostatnou spálňou a oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj pôvodná secesná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (180x200cm), piano, vlastná knižnica iukážka pôvodnej historickej kuchyne s tradičnou pecou na spanie. Súčasťou je bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko a VIP vstup do privátnej záhrady s možnosťou súkromných raňajok „Á la carte“ počas letnej sezóny. Inak sú raňajky vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Súkromné raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis. Tichá izba.

Galeria Secession

Priestranná izba (41m²) s predsieňou, s kuchynským kútom, so vstupom a výhľadom priamo do privátnej záhrady a veľkým francúzskym oknom, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (180x200cm), bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko a VIP vstup do privátnej záhrady s možnosťou súkromných raňajok „Á la carte“ počas letnej sezóny. Inak sú raňajky vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Súkromné raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis. Tichá izba.

Galeria del Fabrica

Priestranná izba (41m²) s loftovou spálňou , so vstupom a výhľadom priamo do privátnej záhrady, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( super king size ) komfortná loftová posteľ s vysokokvalitnými matracmi (190x210cm), čajový kútik, bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko a VIP vstup do privátnej záhrady s možnosťou súkromných raňajok „Á la carte“ počas letnej sezóny. Inak sú raňajky vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Súkromné raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis.

Galeria Avantgarde

Jedinečná izba (23m²) so vstupom do bývalého bankového trezoru, loftovou spálňou a s nádherným rotundovým oknom, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná loftová posteľ s vysokokvalitnými matracmi (180x200cm), čajový kútik, bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko. Raňajky sú vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis. Tichá izba.

Galeria Art Deco

Dizajnová izba ( 20m²) s výhľadom na historické centrum, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (160x200cm), čajový kútik, bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko. Raňajky sú vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis.

Galeria Pop Art

Dizajnová izba ( 20m²) s výhľadom na historické centrum, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (160x200cm), čajový kútik, bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko. Raňajky sú vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis.

Galeria New Art

Dizajnová izba ( 20m²) s výhľadom na historické centrum, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (160x200cm), čajový kútik, bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko. Raňajky sú vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis.

Galeria Nabis

Dizajnová izba ( 20m²) s výhľadom na historické centrum, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (160x200cm), bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko. Raňajky sú vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis.

Galeria Moderna

Priestranná izba (36m²) s výhľadom na historické centrum, oddelenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy, župan a hotelové papuče. Na vyžiadanie a bez poplatku sú k dispozícii anatomické vankúše. Posteľná bielizeň je z kvalitného bieleho atlasu, vankúše i paplóny sú vhodné pre astmatikov, sú šité z hebkého bavlneného saténu, klinicky testované v Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách. Súčasťou izby je aj široká ( king size ) komfortná posteľ s vysokokvalitnými matracmi (180x200cm), bezpečnostná schránka, šatník, minibar, coffee & tea corner, súkromné parkovisko. Raňajky sú vždy k dispozícii v kaviarni Divná Pani situovanej na prízemí. Raňajky Á la carte v hodnote 25€ na izbu grátis.
Rezervácia ubytovania